TehranFX

نرخ بهره 

NZD 1.75%

AUD 1.50%

GBP 0.25%

USD 0.75%

CAD 0.50%

EUR 0.00%

CHF -0.75%

JPY -0.10%
 
 

آموزش نرم افزار متاتريدر 4

 

به جرات می توان متاتريدر را محبوب ترين پلت فرم فارکس دانست. زيرا اکثر بروکرها حتی در صورت داشتن يک پلت فرم اختصاصی، پس از مدتی اقدام به ارائه متاتريدر نموده اند. متا تريدر نرم افزاری بسيار سبک است که برای کارکردن به اينترنت پر سرعت نياز ندارد. بسيار سريع است و به هيچ عنوان hang نمی کند.

 برای دانلود متاتريدر می توانيد از لینک زیر استفاده نماييد .

 

 

 

 

 

با Click  بر روی فایل، پنجره ای باز می شود که با کليک چند کلمه Next  مطابق شکل های زير آن را به راحتی نصب می کنيد.

 

 

 

 

 

 

 

 

و در آخرين مرحله با فشردن دکمه Finish نرم افزار به طور کامل بر روی سيستم شما نصب شده است.Icon نرم افزار بر صفحه Desktop شما پديدار می شود. برای اولين بار پس از کليک بر روی دکمه Finish نرم افزار بصورت اتوماتيک اجرا می شود. دفعات بعدی با Double Click بر روی Icon آن بر روی Desktop ( مطابق شکل زير) نرم افزار اجرا می شود.

 

 

دقت فرماييد که  حساب دمو با نرم افزار باز نمیشود.

پس از آنکه برای اولين بار اين نرم افزار را اجرا نموديد، فرم افتتاح حساب دمو نمايان می گردد.

با فشردن Cancel کلیه فرم ها را ببندید. 

 

   

جهت دریافت حساب دمو میتوانید با ما تماس بگیرید .

 

 در منوی File ، گزینه Login to Trade Account  را کلیک کرده پس از وارد کردن مشخصات حساب دمو Server را Windsor-Demo انتخاب فرمایید.

 

 پس از فشردن دگمه Login در قسمت بالای نرم افزار می توانيد شماره حساب خود را مشاهده کنيد.

 

 

در قسمت پايين سمت راست وضعيت آنلاين بودن قابل رويت می باشد.

 

 

 

 

 

در صورتيکه نرم افزار شما فارسی بود در منو دوم ( View يا نما ) گزينه اول Language را بر روی   English قرار داده سپس نرم افزار را بسته، دوباره باز کنيد تا زبان آن انگليسی شود.

 

 

 

 

Market Watch:

در قسمت مارکت واچ شما می توانيد ساعت Server را مشاهده کنيد.

 

همچنين ليست اقلامی که بروکر جهت خريد و فروش به شما ارائه می دهد به همراه قيمت خريد و فروش در اين پنجره قرار دارد. با Right Click بر روی آيتم های مارکت واچ و کليک بر روی گزينه Show All کليه آيتم هايی که بروکر در اختيار شما قرار می دهد، ظاهر می گردد.

 

 

در صورتيکه پنجره مارکت واچ و يا هرکدام از پنجره های ديگر که از اين پس ذکر می گردند بنا به دلايلی قابل رويت نبود، می توانيد آن را از منو View فعال نماييد.

 

 

 

 

نمودارها :

 

 برای مشاهده نمودار مورد نظرتان بر روی آيتم مورد نظر در مارکت واچ Right Click کرده و گزينه Chart Window را کليک نماييد تا نمودار آن ظاهر شود.

 

 

با علامت مثبت و منفی کيبورد و يا با ابزار Zoom In  و Zoom Out در منو ابزار مطابق شکل زير می توانيد نمودارهای خود را بزرگ و کوچک نماييد.

 

 

همچنين در منو ابزار می توانيد با فشار روس M1, M5, M15,…MN مطابق شکل زير Time Frame نمودار خود را تغيير دهيد.

 

 

از طرفی می توانيد با کليک کردن بر روی گزينه Candle Stick و يا Bar Chart بر روی نوار ابزار مطابق شکل زير، ظاهر نمودار خود را تغيير دهيد.

 

 

محور افقی محور زمان و محور عمودی در سمت راست ، محور قيمت می باشد. در نمودار Candle Stick هر يک از Candle ها که Time Frame آن به سليقه شما انتخاب می شود، نشاندهنده تغييرات قيمت در بازه زمانی انتخاب شده می باشد. يعنی اگر Time Frame را روی H1 قرار دهيد، هر کدام از Candle ها نشاندهنده يک ساعت می باشد.

Candle های سفيد نزولی و Candle های سياه صعودی می باشند.

 

 

بطور کلی يک Candle به راحتی قيمت ورود، قيمت خروج ، مينيمم قيمت و ماکسيمم قيمت را در Time Frame انتخابی نشان می دهد. همچنين دامنه تغييرات قيمتی که مارکت در آن Time Frame داشته است را نشان می دهد.

 

 

اطلاعات کامل در مورد نمودارها و انواع آنها را می توانيد در قسمت تحليل نموداری، قسمت نمودار چيست در سايت FarsiFX بخوانيد.

 

 

 

پنجره Navigator:

در پنجره Navigator در قسمت Accounts شما می توانيد اکانت های خود را که قبلاً با نرم افزار باز کرده ايد و يا توسط آنها Login کرده ايد، ببينيد.

 

 

پس از Double Click بر روی هر کدام اين پنجره ظاهر می شود که شما با کليک بر روی دکمه Login می توانيد به حساب ديگر خود لاگين نماييد.

 

 

در ضمن حساب هايی که آيکون سبز دارند دمو و حساب هايی که Icon آنها قهوه ای است، ريل می باشند.

 

 

 

 

Login  کردن :

 

در صورتيکه حساب ريل افتتاح کرده ايد، برای وارد کردن لوگين و پسورد، در منو فايل بر روی Login کليک کنيد.

 

 

سپس Login و Password را وارد کنيد و Server را

Windsor-REAL

قرار دهيد. آنگاه بر روی دکمه Login  کليک کنيد.

 

 

در وارد کردن پسورد دقت فرماييد. در صورتی که Copy-Paste می کنيد، space را از دو طرف کپی نکنيد و يا اگر با کيبورد تايپ می کنيد به بزرگ و کوچک بودن حروف موجود در پسورد بسيار دقت نماييد زيرا پسورد به بزرگ و کوچک بودن آنها حساس است. حروف را مطابق ايميل ارسالی از طرف بروکر، تايپ کنيد.

 

 

 

باز کردن پوزيشن :

برای باز کردن پوزيشن در پنجره مارکت واچ، بر روی جفت ارزی مورد نظر Double Click کنيد تا پنجره Order مطابق شکل زير باز شود.

 

 

Volume را مطابق با حجم مورد نظرتان انتخاب کنيد. اگر حجم مورد نظر شما وجود ندارد آنرا تايپ کنيد. دقت فرماييد که حساب ميکرو بصورت دمو وجود ندارد. Stop Loss و Take Profit را می توانيد در همين جا ست کنيد اما بعد از باز شدن پوزيشن نيز SL و TP قابل تغيير می باشند. با کليک بر روی دکمه Sell می توانيد پوزيشن فروش و با کليک بر روی دکمه Buy می توانيد پوزيشن خريد باز کنيد. دقت فرماييد که قيمت های Sell و Buy در بالای آنها نوشته شده است. زمانيکه می خواهيد کليک کنيد حتماً به قيمت توجه کنيد همچنين به تفاوت قيمت Sell و Buy ( اسپرد) نيز توجه فرماييد زيرا در برخی از ساعات شب، بروکر اسپرد را وايد کرده و تفاوت قيمت Sell و Buy بيش از انتظار شما خواهد بود.

 

 

در چنين مواقعی با چند دقيقه صبر، اسپرد به حالت عادی بازگشته آنگاه خريد يا فروش خود را انجام دهيد. سپس پنجره ديگری مطابق شکل زير باز می شود که فقط کافيست بر روی OK کليک نماييد تا پنجره حذف شود.

 

 

در پنجره ترمينال، در قسمت پايين نرم افزار، در قسمت تريد می توانيد پوزيشن خود را ببينيد.

 

 

 

ستون های يک پوزيشن به شرح زير می باشند :

Order ( شماره  پوزيشن شما) ، Time ( زمان باز شدن پوزيشن )، Type ( نوع پوزيشن سل يا بای) ، Size  ( حجم معامله )، Symbol ( نام جفت ارزی يا آيتمی که بر روی آن پوزيشن باز شده است )، Price ( قيمتی که پوزيشن در آن باز شده است )، S/L  ( استاپ لاس ) ، T/P  ( تيک پروفيت )، Price ( قيمت فعلی بازار ) ، Commission  ( کميسيون پوزيشن که بروکر ما کميسيون اضافه ای دريافت نمی کند) ، Swap ( سواپ پوزيشن )، Profit  ( ميزان سود يا ضرر پوزيشن )

برای بستن پوزيشن روی ستون Profit يا Order ، دبل کليک کرده و يا روی شماره اردر Right Click کرده مطابق شکل زير و گزينه Close Order را انتخاب نماييد.

 

 

 

سپس پنجره ای مطابق شکل زير باز می شود. با کليک بر روی دکمه زرد رنگ، پوزيشن شما همان لحظه بسته می شود.

 

 

با فشردن دکمه زردرنگ، پنجره ديگری باز می شود که با کليک OK بسته خواهد شد.

 

 

در پنجره ترمينال در قسمت Account History می توانيد History حساب خود را ببينيد.

 

 

 

 

 

Set کردن Stop Loss و Take Profit:

 

برای ست کردن SL و TP و يا Edit کردن و يا حذف آنها، بر روی ستون SL و TP پوزيشن مورد نظرتان در پنجره ترمينال در قسمت تريد Double Click کنيد

 

و يا با Right Click بر روی پوزيشن در پنجره ترمينال در قسمت تريد، گزينه Modify or delete order را انتخاب کنيد .

 

 

سپس پنجره ای مطابق شکل زير باز می شود .

 

 

در مورد TP و SL شما می توانيد هر دوی آنها يا يکی از آنها را بر روی پوزيشن قرار دهيد. SL و TP نسبت به قيمت فعلی ست می شوند و هيچ ربطی به قيمتی که پوزيشن در آن باز شده، ندارد. برای يک پوزيشن Buy قيمت TP بيشتر و قيمت SL کمتر از قيمت فعلی می باشد. و برای پوزيشن Sell قيمت TP کمتر و قيمت SL بيشتر از قيمت فعلی می باشد. شما می توانيد اين قيمت ها را در پنجره SL  و TP درج کرده تا دکمه Modify فعال شود.

 

 

در صورتيکه قيمت ها اشتباه درج شوند، اين دکمه غير فعال می گردد. قيمت فعلی در نمودار سمت چپ بطور لحظه ای در تغيير است. از طرفی شما می توانيد برای سادگی کار مثلاً در صورتی که می خواهيد TP شما صد پيپ با قيمت فعلی فاصله داشته باشد، در قسمت Level بالای TP عدد 100 را تايپ کرده و دکمه آبی Copy as را کليک کنيد.

 

 

نرم افزار قيمت TP شما را محاسبه کرده آنرا درج می نماد. پس از آن می توانيد بر روی دکمه Modify کليک کنيد تا تييرات بر روی TP و SL شما اعمال گردد.

در صورتيکه می خواهيد TP و SL را حذف کنيد می توانيد مقدار صفر در آنها درج نماييد. اطلاعات بيشتر در مورد TP و SL را می توانيد در صفحه مفاهيم فارکس مشاهده فرماييد.

 

 

 

اردرهای سفارشی يا Pending Orders :

اطلاعات جامع و کامل در مورد اين اردرهای سفارشی را در صفحه مفاهيم فارکس مطالعه فرماييد. ما در اين صفحه چگونگی ست کردن آنها را آموزش می دهيم.  بر روی جفت ارزی مورد نظرتان Double Click کنيد تا پنجره Order  باز شود. ابتدا حجم مورد نظر خود را در قسمت Volume انتخاب کنيد. فيمت SL  و TP را در صورت نياز می توانيد درج کنيد. در قسمت Type گزينه Pending Order را انتخاب کنيد.

 

 

به محض انتخاب اين گزينه، پنجره Order شما به شکل زيرتبديل خواهد شد.

 

 

از قسمت Type می توانيد گزينه های Buy limit, Buy stop, Sell limit, Sell stop را انتخاب کرده

 

 

 قيمت مورد نظر خود را در گزينه At Price تايپ کرده و دکمه Place را کليک کنيد.

 

 

پنجره ای مطابق شکل زير ظاهر می شود، دکمه OK را کليک نماييد.

 

 

دقت فرماييد در صورتيکه قيمت مورد نظرشما به اشتباه در قسمت Price درج شود، با پيغام Invalid S/L or T/P مواجه خواهيد شد.

 

 

Pending Order شما در پنجره ترمينال در قسمت تريد، زير نوار خاکستری درج می گردد. نوار خاکستری وضعيت فعلی حساب شما را نشان می دهد. بالانس، ميزان سرمايه شما می باشد. اطلاعات مربوط به Equity  ، مارجين و بقيه را می توانيد در صفحه مفاهيم فارکس مطالعه فرماييد.

 

 

پوزيشن های باز هميشه در بالای نوار خاکستری و Pending Order ها ( اردرهای سفارشی) در زير نوار خاکستری جای می گيرند.

به محض اينکه بازار به قيمت پيشنهادی شما برسد، بروکر بطور اتوماتيکه اردر سفارشی شما را باز کرده و اردر شما از زير نوار خاکستری به بالای نوار خاکستری انتقال پيدا می کند.

قبل از اينکه اردر سفارشی باز شود می توانيد آن را Edit و يا Delete کنيد. برای اين کار کافيست بر روی آن Double Click کنيد تا مطابق شکل زير پنجره ای باز شود.

 

 

با فشردن دکمه Delete ، اردر سفارشی شما حذف می گردد. همچنين می توانيد در قسمت Price ، قيمت پيشنهادی خود را برای باز کردن پوزيشن تغيير دهيد . ونيز می توانيد SL  و TP های خود را set کرده و يا تغيير دهيد و يا با وارد کردن مقدار صفر آنها را حذف نماييد و سپس با فشردن دکمه Modify تغييرات را ذخيره کنيد.

 

 

در صورتی که مشاهده نموديد Chart های شما Update نمی شوند و مطابق شکل زير پيغام Waiting for update می دهد

 

 

می توانيد آنها را ببنديد و دوباره Chart جديد باز کنيد.

 

 

برای بستن نمودار نيز از ضربدر بالای چارت استفاده کنيد.

 

 

 

و در صورتيکه می خواهيد نمودار بزرگ شود از مربع ماکسيمايز استفاده نماييد .

 

 

 

تغيير پسورد يا Change Password :

 

در صورتيکه قصد داريد پسورد خود را عوض نماييد، به منو تولز (Tools) مراجعه کنيد. با انتخاب گزينه آخر در اين قسمت ( Options) پنجره ای پديدار می شود. در انتهای خط دوم، پس از شماره حساب و پسورد شما دکمه ای به نام Change  وجود دارد. با فشردن اين دکمه، پنجره ای جديد باز می شود که سه قسمت خالی در آن وجود دارد. گزينه اول را با پسورد فعلی خود تکميل کنيد و دو گزينه بعد را با پسورد جديد. با فشردن دکمه OK و بستن و باز کردن دوباره نرم افزار، پسورد شما عوض شده است.

 

 

  info@tehranfx.com