TehranFX

نرخ بهره 

NZD 1.75%

AUD 1.50%

GBP 0.25%

USD 0.75%

CAD 0.50%

EUR 0.00%

CHF -0.75%

JPY -0.10%
 
 

بروکرها

 

بروکرها، شرکت هايی هستند که به کلاينت ها اجازه ی ورود به بازار و تريد را می دهند. هر بروکر قيمت های خود را از يک مارکت ميکر دريافت می نمايد. لازم به ذکر است که بروکرها نيز آزادند تا حدودی قيمت ها را در زمان های لازم به نفع خود و به ضرر کلاينت ها جا به جا نمايند و برخی از بروکرها حتی اين تغيير قيمت را کلاينت به کلاينت انجام می دهند.

 

متاسفانه شناخت يک بروکر مناسب درحال حاضر کار ساده ای نيست. با توجه به اينکه هيچ منبع قانونی برای تاييد يک بروکر وجود ندارد، تعداد بروکرهای کلاه بردارچندين برابر کل تعداد بروکرها می باشد. البته راه هايی برای تشخيص يک بروکر حقيقی از يک بروکر کلاه بردار وجود دارد ولی در درجه اول اين تجربه شماست که می تواند به بهترين نحو بروکر مناسب را تشخيص دهد.

 بروکرها نيز هرکدام خصوصيات خاصی دارند و هريك به نوعی با قوانينی که وضع نموده اند گاهی اسباب آزار و اذيت کلاينت را فراهم می آورند. بنابراين يک تريدر برای انتخاب بروکر بايد بسيار دقت نمايد زيرا بسياری از بروکرهای بزرگ دنيا نيزبرای برخی از روش های تريد، به هيچ عنوان مناسب نمی باشند.

 

برای انتخاب يک بروکر به نکات زير توجه فرماييد:

1.    مهمترين نکته تجربه شما ست يعني تا زمانيکه با يک بروکر کار نکرده ايد، بطورحتم با متد و روش های آن آشنايی کامل پيدا نخواهيد کرد.

2.    مدت زمان فعاليت بروکربسيار پر اهميت است. اصولاً سعی نماييد با بروکرهايی که کمتر از 4-5 سال عمردارند، کار نکنيد. متاسفانه در حال حاضر تعداد بروکرهای کلاه بردار بسيارزياد است. بروکرهايی که توسط يک جوان کم سن و سال و با سرمايه بسيار کم راه اندازی شده و جالب توجه آنکه اکثر اين بروکرها از ايران کنترل می شوند و در اصل نماينده و معرف آنها ، صاحب اصلی آنها می باشد که در پشت نام بروکر پنهان شده و به تبليغ خود مشغول است.

3.    مسئله بعد تعداد بازديدکنندگان سايت بروکر می باشد. بوسيله سايت

www.alexa.com

قادر خواهيد بود تعداد بازديد کنندگان سايت بروکر و همچنين ملّيت آنها را شناسايی نماييد. موجود نبودن آمار سايت يک بروکر در اين سايت، نشان دهنده پايين بودن آمار بازديدکنندگان سايت و باالطبع کلاه بردار بودن بروکر می باشد.

 توجه : بالا بودن تعداد بازديدکنندگان سايت نشانه اعتبار نمی باشد زيرا بسياری از بروکرها می توانند بوسيله تبليغات و spam (ايميل های تبليغاتی) تعداد بازديد کنندگان سايت خود را حتی تا 10 هزار نفر در روز بالا برند.

4.    بروکرهای کشورهای عربی، کشورهايی مانند مالزی، سنگاپور، و بروکرهايی که در جزائر واقع در اقيانوس ها ثبت شده اند، کلاه بردار می باشند. در مورد روسيه و قبرس نيز 95 درصد از آنها کلاه بردار می باشند. مرکز اصلی بروکرها سوئيس و امريکا می باشد ولی ثبت شدن يک بروکر در اين کشورها نيز نشانه اعتبار آنها نمی باشد. چنانچه در ساليان گذشته بسياری از بروکر های سوئيسی و امريکايی اقدام به کلاه برداری نموده اند.

5.    بروکرهايی که رگوله نيستند کلاه بردار می باشند ولی رگوله بودن نشانه تاييد و اعتبار يک بروکر نيست. زيرا اين سازمان موسسات با دريافت مبلغ اندکی، اين مدرک را در اختيار هر شرکتی قرار می دهند.

6.    بروکرهايی که با پول های الکترونيکی به جز- WebMoney , Paypal از قبيل Liberty , Ebulian, E-gold کار می کنند به طور صددرصد کلاه بردار می باشند. اصولاً اين پول های الکترونيکی مخصوص پول شويان و کلاه برداران است. افرادی با تاسيس سايت های Hyip و Invest اقدام به کلاه برداری اينترنتی می نمايند. اين سايت ها با اين گونه پول های الکترونيک (Liberty, Ebulian, E-gold,…) کار می کنند. حال صاحب سايت پس از مدتی مقدار زيادی از اين پول ها در اختيار دارد و به دليل بی اعتبار بودن اين پول ها، قادر به نقد کردن آنها نمی باشد. لذا اقدام به تاسيس يک سايت خريد و فروش پول الکترونيکی و هم چنين تاسيس يک سايت بروکر فارکس می نمايد. حال پول هايی را که از طريق سايت های hyip  و Invest از مردم کلاه برداری کرده اند را به کلاينت فروخته و کلاينت اين پول را در سايت بروکری اين افراد، دوباره وارد می نمايند و باالطبع چنين بروکری شرايطی را فراهم خواهد کرد تا حساب کلاينت سوخته و پول او از بين برود.  بدين ترتيب اين پول ها برای اين افراد نقد گشته اند. اصولاً تمام سايت هايی که با چنين پول هايی کارمی کنند، کلاه بردار هستند. برای اثبات اين قضيه سعی کنيد مقداری از اين پول ها را به خودشان بفروشيد. متوجه خواهيد شد که به هيچ عنوان از شما خريداری به عمل نمی ايد درصورتيکه همگی آنها فروشنده اين نوع پول ها می باشند. متاسفانه تعداد زيادی از شرکت های ايرانی نيز با اينگونه بروکرها همکاری می نمايند. به اين دليل که صاحب اين سايت ها نيز خود صاحب چندين سايت hyip و invest (سايت های کلاه برداری) می باشد و با کارکردن با اينگونه بروکرها می تواند پول های الکترونيک بی اعتبار خود را که از سايت های کلاه برداری خود بدست اورده ، به کلاينت ها فروخته و توسط آنها حساب کلاينت را در بروکر شارژ نمايد.

7.    هيچ بروکری تحت هيچ شرايطی به هيچ شرکت ايرانی و يا خارجی، نمايندگی نمی دهد. بروکر هايی که در سايت خود، نماينده ای ايرانی را معرفی کرده اند به يقين کلاه بردارند. اگر کمی توجه فرماييد به غير از ما، شرکت های بزرگ ديگری در فارکس ايران فعاليت می کنند که هيچ کدام نماينده هيچ بروکری نيستند. پس چطور يک جوان ، بدون دفتر کار و امکانات  نمايندگی يک بروکر را می گيرد؟ اين بدان معنی است که بروکری که نماينده خود را در سايت اعلام می کند، صد در صد کلاه بردار بوده و توسط همين شخص اداره می شود.

 

تهران اف ايکس هيچ دشمنی با هيچ بروکری ندارد و به عنوان قديمی ترين و بزرگترين آی بی ايرانی، مورد توجه تمامی بروکرهای جهان است که مشکل تحريم ندارند. پس به راحتی می توانيم با هربروكري كه مصلحت باشد ، کار کنيم. از طرفی تهران اف ايکس بيش از همه ، نياز مند ارتباط با بروكرهاي مطمئن است. پس اگر ببيند که بروکری مشکلی نداشته و می توان با آن شروع به کار نمود، بطور قطع سريعتر از ديگران اقدام به ارتباط و آغاز فعاليت می نمايد.

 

 

  info@tehranfx.com