TehranFX

نرخ بهره 

NZD 1.75%

AUD 1.50%

GBP 0.25%

USD 0.75%

CAD 0.50%

EUR 0.00%

CHF -0.75%

JPY -0.10%
 
 

درباره فارکس

 

فارکس يا FX مخفف Foreign Exchange می باشد که در اصل خريد و فروش آنلاين

ارز ( يورو، دلار امريکا، دلار کانادا، دلار استراليا، پوند، فرانک سوئيس، ين ژاپن ، دلار نيوزلند و ...Eur,Usd, Cad, Aud, Gbp, Chf, Jpy, Nzd)

 

کالاهای اساسی  ( پلاتين، نقره، مس، پالاديوم، گندم، سويا، ذرت، قهوه، شکر، الوار، بنزين، گاز طبيعی و نفت خام)

 

سهام برخی شرکت های خارجی ( Coca Cola Company, Google Inc, IBM, Nokia Corp, Yahoo Inc, BMW AG, Ericsson, …)

 

شاخص برخی از بازارهای دنيا (  بازار ژاپن، بازار امريکا، بازار فرانسه، بازار آلمان و ...Nikkei, NASDAQ, CAC, DAX, Dow Jones, S&P500)

 

با شرايط ويژه می باشد.

 

فارکس  يک بازار مجازی است که توسط چند Market Maker بزرگ اداره می شود. هر کلاينت (تريدر) توسط يک بروکر يا کارگزار می تواند با اين بازار کار کند که اين بروکرها نيز خود زير نظر يکی از مارکت ميکر ها کار می کنند. در حقيقت مارکت ميکر ها قيمت های بازار فارکس را حول قيمت اصلی بازار به صورتی به نوسان درمی آورند که به ضرر اکثر کلاينت ها وسود بروکرها باشد.

 

شرايطی که فارکس و بروکرها برای کلاينت فراهم می کنند درظاهر شرايطی فوق العاده و استثنائی می باشد ولی در باطن، اکثر اين شرايط ابزاری هستند برای از بين بردن سرمايه تريدرهای ناشی و تازه کار.

 

بازار فارکس دارای حساسيتی حدود صد الی پانصد برابر بازار حقيقی می باشد و اين بدان معناست که حرکتی بسيار کوچک می تواند سبب از بين رفتن سرمايه شما گردد. بدون اينکه اين حرکت تاثيری در قيمت های بين المللی داشته باشد. که البته با مديريت سرمايه و آگاهی، يک تريدر به سادگی می تواند حساب خود را در مقابل اين حرکات حفظ نمايد.

ولی به همان اندازه اين حرکات برای کلاينت های ناشی که با آرزوی چند برابر کردن سرمايه خود در طول روز و يا ماه وارد بازار می شوند، زيان آور است.

 

 

  info@tehranfx.com